Gminne Spotkanie Opłatkowe Strażaków OSP

Po roku wytężonej służby strażaków ochotników na rzecz bezpieczeństwa pożarowego na terenie Gmina Warta przyszedł czas na podziękowania i podsumowania.

6 stycznia 2023r. w Grzybkach odbyło się uroczyste gminne spotkanie opłatkowe z udziałem delegacji jednostek OSP, funkcjonujących na terenie naszej gminy oraz zaproszonych gości.

Należy podkreślić, że rok 2022 był bardzo intensywny dla strażaków zarówno pod kątem wyjazdów do działań ratowniczo-gaśniczych, ćwiczeń i szkoleń jak również zmagań sportowych. W 2022r. nasze jednostki były angażowane do różnego rodzaju zdarzeń kryzysowych ponad 270 razy. Najczęściej były to pożary, wypadki komunikacyjne i inne zdarzenia losowe.

Jeszcze raz dziękuję za to, że Jesteście i w myśl hasła „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”, codziennie podejmujecie trud niesienia pomocy w ratowaniu zdrowia i życia osób, które przebywają na terenie naszej pięknej Gminy.

7 stycznia 2023, godz. 16:11