Wymień stary piec na nowy zasilany pelletem

Burmistrz Warty informuje, że do 21.10.2022 roku trwa nabór uzupełniający dla właścicieli lub użytkowników budynków mieszkalnych, zameldowanych na terenie Gminy Warta do udziału w projekcie współfinansowanym ze środków RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 pn.: „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w Gminie Warta ” w zakresie montażu kotłów na biomasę (pellet).

Zamontowane instalacje przez 5 lat od zakończenia projektu stanowić będą własność Gminy Warta i w tym okresie zostaną użyczone do bezpłatnego użytkowania właścicielom/ użytkownikom posesji. Po pięciu latach zostaną przekazane właścicielom lub użytkownikom posesji na własność. Wysokość dofinansowania wyniesie ok. 85 % kosztów inwestycji (kosztów netto).

KTO MOŻE APLIKOWAĆ

- osoby fizyczne zameldowane na terenie Gminy Warta, będące właścicielem lub użytkownikiem budynku mieszkalnego, gdzie efekty realizacji projektu wykorzystywane będą wyłącznie do celów socjalno-bytowych mieszkańców,

- w przypadku współwłasności nieruchomości wszyscy współwłaściciele muszą wyrazić zgodę na użyczenie nieruchomości na cele projektu,

DOKUMENTY WYMAGANE NA ETAPIE APLIKOWANIA DO PROJEKTU

Ankieta wraz z deklaracją uczestnictwa w projekcie

ZAKRES PROJEKTU

W zakres projektu wchodzą następujące elementy:

- piec z zasobnikiem na pellet o mocy 15, 20, 25 i 30 kW (w zależności od powierzchni ogrzewanej),

- montaż i rozruch urządzenia,

Projekt nie obejmuje m.in. kosztów wymiany wkładu kominowego, kosztów remontu kotłowni w zakresie, który nie jest niezbędny do prawidłowego zamontowania i funkcjonowania kotła.

W ramach projektu mogą zostać zamontowane kotły dedykowane tylko i wyłącznie do spalania biomasy (bez możliwości montażu drugiego rusztu do wykorzystania na spalanie paliw konwencjonalnych np. ekogroszku)

WARUNKI FINANSOWE

Ostateczny koszt instalacji jest uzależniony od wielkości zamontowanego pieca i zostanie indywidualnie wyceniony na etapie projektowania i wykonywania robót.

POZOSTAŁE INFORMACJE

Przedmiotowe instalacje nie mogą być wykorzystywane do prowadzenia działalności rolniczej oraz działalności gospodarczej w tym agroturystyki – przeznaczone są wyłącznie na potrzeby gospodarstwa domowego.

Po zakwalifikowaniu do udziału w projekcie (po zweryfikowaniu spełnienia warunków udziału w projekcie oraz uwzględnieniu mocy pieca) uczestnik projektu w stosownym czasie zostanie poproszony o zgłoszenie się do Urzędu Miejskiego wraz z dowodem osobistym i w celu wyrażenia zgody na bezpłatne użyczenie swej nieruchomości na cele projektu.

W przypadku współwłasności nieruchomości wszyscy współwłaściciele muszą wyrazić zgodę na użyczenie nieruchomości na cele projektu (podpisać umowę użyczenia).

Osoby, które nie zostaną zakwalifikowane do udziału w projekcie zostaną zapisane na listę rezerwową i wezmą udział w projekcie w przypadku rezygnacji osób z listy głównej lub ich wykluczeniu z udziału w projekcie ze względu na brak możliwości montażu instalacji ze względów technicznych.

Dodatkowych informacji na temat programu udziela Wydział Infrastruktury i Rozwoju – pokój nr 7, tel. 43/8287113, gdzie można uzyskać wzór deklaracji niezbędnej do uczestnictwa w programie. Wzór deklaracji dostępny jest również na stronie internetowej Gminy Warta: www.gminawarta.pl. oraz na biurze Podawczym w Urzędzie Miejskim w Warcie.

Obowiązuje kolejność zgłoszeń!

11 października 2022, godz. 13:45