bip.gminawarta.pl facebook.com twitter.com youtube.com

JAN PRZYROWSKI Z ROSSOSZYCY DRUGIM KARTINGOWYM WICEMISTRZEM ŚWIATA FIA

Udostępnij

"Po dwóch ekscytujących dniach kwalifikacji wreszcie dotarliśmy do decydujących chwil Kartingowych Mistrzostw Świata FIA w Sarno. Janek zaczął niedzielne zmagania najlepiej, jak tylko mógł - triumfując w Super Heacie A, dzięki czemu wywalczył sobie start z drugiej pozycji do wielkiego Finału.
Niestety, zazwyczaj rozpoczynanie wyścigu z zewnętrznej linii wiąże się z dużym ryzykiem utraty pozycji. Nie inaczej było tym razem. Jan w pierwszym zakręcie osunął się w klasyfikacji, a do tego wyjechał poza tor, ratując sytuację. Ostatecznie kierowca Tony Karta powrócił do akcji na odległej, piętnastej pozycji, i był zmuszony do gonienia czołówki.
To, jaką pogoń zaprezentował nam Janek na przestrzeni całego wyścigu, zasługuje na oddzielną pochwałę. Kierowca z Rossoszycy w mgnieniu oka odrobił stratę i dołączył do czołówki walczącej o podium. Do końca wyścigu oglądaliśmy już pasjonującą rywalizację najlepszych kierowców kategorii OK Junior na świecie - w tym Janka!
Po siedemnastu okrążeniach emocji Jan został sklasyfikowany jako trzeci, dzięki czemu stanął na trzecim stopniu podium w Kartingowych Mistrzostwach Świata FIA! Janek oczywiście odczuwa pewien niedosyt, mając pełną świadomość swojego potencjału, ale nie zmienia to faktu, że pokazał się z naprawdę świetnej strony!”

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

21 września 2022, godz. 10:08
#Aktualności 
#Sport Rekreacja 

głowne zdjecie
fot. 1
fot. 2

Menu

Urząd Miejski w Warcie, Rynek im. Wł. St. Reymonta 1, 98-290 Warta, +48 43 82 87 100
Zapraszamy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00, Wtorek - czwartek: 7:30 - 15:30, piątek: 7:30 - 14:00.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe...