Kościerzyński Dzień Ziemniaka w Kościerzynie 18 września 2022

W najbliższą niedzielę w Kościerzynie odbędzie się wydarzenie przeznaczone szczególnie dla miłośników zarówno warzyw, kwiatów, krzewów, ale również sympatyków ludowej muzyki i tradycyjnych dań.

Po raz kolejny zapraszamy do Kościerzyna pod Sieradzem na wydarzenie „Jesień w polu i ogrodzie – Kościerzyński Dzień Ziemniaka”. Będzie dużo dobrej zabawy, mam nadzieje, że będzie dobra pogoda. To, co chcemy zaoferować, to przede wszystkim szereg wystawców oferujących sprzęt, urządzenia do produkcji rolniczej. Będą z nami firmy hodowlane, będą poletka demonstracyjne. Będą pokazy, zaprosimy zwiedzających do naszej winnicy, która powstała przy Ośrodku Doradztwa Rolniczego. Przygotowaliśmy tradycyjny kiermasz roślin, krzewów. Będzie również smacznie, bo będą z nami panie kół gospodyń wiejskich, strefa Smakuj Regionalnie jak zwykle będzie w pobliżu sceny. Będą prezentowały się również lokalne zespołu ludowe – mówi Łukasz Kołoszczyk, dyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Kościerzynie.

12 września 2022, godz. 12:22