Transport nielegalnych odpadów na terenie Bartochowa

Szanowni Mieszkańcy Naszej Gminy,

Pragnę Wam bardzo podziękować. Dzięki obywatelskiej postawie powołanego niedawno komitetu obywatelskiego z miejscowości: Bartochów, Gołuchy i Łabędzie, udało się dziś przyłapać na gorącym uczynku transport nielegalnych odpadów na teren zamkniętego wysypiska śmieci w Bartochowie!!!

Składowisko to od 2010 roku decyzją Marszałka Województwa Łódzkiego zostało zamknięte, a jego zarządca, czyli Przedsiębiorstwo Komunalne w Sieradzu Sp. z o.o. w imieniu miasta Sieradz zostało zobowiązane do jego rekultywacji.
Niestety okazało się, że rekultywacja ta prowadzona jest w nienależyty sposób, bo w dniu dzisiejszym na teren wysypiska zostały przywiezione odpady, które absolutnie nie powinny się tam znaleźć.

Dzięki szybkiej interwencji mieszkańców, którzy zauważyli te nielegalne transporty bardzo szybko pojawiłem się wraz moim zastępcą na miejscu i wezwaliśmy odpowiednie służby: policję, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Sanepid, a także prokuraturę.

Wszystkie wymienione jednostki bardzo sprawnie i szybko przybyły na składowisko, gdzie przeprowadzono niezbędne czynności w tym zabezpieczono przywiezione odpady, celem ich przebadania!
Nie ma i nie będzie naszej zgody na bezprawne degradowanie środowiska na terenie naszej gminy.

Nie pozwolimy, aby ktoś z naszej gminy zrobił śmietnik regionu.

Będziemy pilnować swojego i uczestniczyć we wszystkich czynnościach dotyczących rekultywacji tego terenu – NIC O NAS BEZ NAS.

Jeszcze raz bardzo dziękuje za wspaniałą postawę naszych mieszkańców – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

19 sierpnia 2022, godz. 14:52