Możliwość odpłatnego pozyskania drewna opałowego

Szanowni Państwo, w związku z trudną sytuacją cenową na rynku surowców opałowych Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Warcie informuje, że istnieje możliwość odpłatnego pozyskania drewna opałowego w Nadleśnictwie Złoczew drogą samowyrobu.

Akcja kierowana jest do osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Poniżej przedstawiamy informację z Nadleśnictwa Złoczew dotyczącą formy pozyskania i zakupu

w w surowca.

Pozyskanie samowyrobem polega na tym, że po zgłoszeniu się do miejscowego leśniczego wskazuje on powierzchnie, na której dokonywany jest samowyrób (powierzchnie po cięciach z pozostałościami pozrębowymi, gałęziami, na których należy poprzecinać gałęzie, ułożyć je w stosy, uprzątnąć powierzchnię poprzez ułożenie we wskazanych miejscach drobnych gałązek, które nie będą podlegały sprzedaży). Pracownik nadleśnictwa dokonuje instruktażu i ustaka szczegóły samowyrobu. Po zakończeniu prac ułożone w stosy drewno zostaje pomierzone i przychodowane na magazyn leśnictwa. Osoba, która dokonała samowyrobu drewna kupuje je wg obecnie obowiązujących cen (w cenniku jest to drewno oznaczone jako pozyskane kosztem nabywcy - PKN).

Ceny te są znacząco niższe od cen detalicznych drewna opałowego, jednakże osoby dokonujące samowyrobu dokonują go na własną odpowiedzialność, własnymi narzędziami i zobowiązane są do przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów przeciwpożarowych.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Warcie do dnia 25.08.2022r.

22 sierpnia 2022, godz. 09:06