Gminne Dożynki w Jeziorsku dnia 14 sierpnia 2022 r.

W niedzielę 14 sierpnia 2022 r. w miejscowości Jeziorsko odbyły się Dożynki Gminne. Święto Plonów rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą, a następnie przemarszem korowodu na boisko przy Szkole Podstawowej w Jeziorsku.

Po części oficjalnej, wystąpieniu Burmistrza i zaproszonych gości odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy, w którym I miejsce zajęło Sołectwo Jeziorsko, II miejsce Sołectwo Maszew i III miejsce Sołectwo Lasek.

Lokalne Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Rożdżałach, Witowie oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Wawrzynianki” z Rossoszycy oraz Piotrowice przygotowały suto zastawione stoły z lokalnymi potrawami i wypiekami, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród dożynkowych gości i mieszkańców Gminy Warta.

W programie wydarzenia znajdowało się wiele atrakcji dla rodzin, w tym dmuchana zjeżdżalnia, kule wodne oraz animacje dla najmłodszych.

Podczas dożynek odbyły się także występy lokalnych zespołów: Ludowy Zespół Śpiewaczy "Jezioranki", Warcka Kapela Ludowa, Warcka Orkiestra Dęta, koncerty: zespołów Long & Junior oraz Daj to głośniej, a także dj Kuba.

Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim zgromadzonym za udział w uroczystości.
Dziękuję Wam, Drodzy rolnicy, sadownicy, ogrodnicy. Dożynki są Waszym świętem, bo chleb, który możemy spożywać dzięki pracy Waszych rąk staje się Bożym owocem. Ten chleb symbolizuje wszystko to co najcenniejsze mamy od Boga, jest darem, który należy szanować, i którym należy się dzielić z innymi.
Za piękną oprawę uroczystości dziękuje, Warckiej Orkiestrze Dętej, zespołowi śpiewaczemu Jezioranki oraz uczennicom ze Szkoły Podstawowej w Jeziorsku.

Burmistrz Warty Krystian Krogulecki.

Zdjęcia Foto Video Studio Anna Majewska.

16 sierpnia 2022, godz. 15:25
#Sport Rekreacja