Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ustkowie z nową salą

Dodatkowa klasa wraz z korytarzem powstała dzięki adaptacji starego pomieszczenia do celów edukacyjnych. Prace rozpoczęły się w wakacje 2021 roku. Na pierwszym piętrze budynku prowadziła je ekipa remontowa z Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Warcie. Usunięto cześć ścian. Pojawiły się ścianki działowe, sufit podwieszany, farby na ścianach, płytki na podłogach, tynk silikonowy na korytarzu, drzwi, instalacja elektryczna, oświetlenie, przyłącze internetowe.

- Dzięki nowej sali lekcyjnej wszystkie sale w szkole są przystosowane do uczenia konkretnych przedmiotów. Mamy oddzielną bibliotekę, klasę matematyczną, informatyczną czy językową. Dzięki takim rozwiązaniom możemy prowadzić edukację w nowoczesnych warunkach – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Ustkowie, Cecylia Izydorczyk-Broda.

W dniu wczorajszym nowe pomieszczenie oficjalnie zostało odebrane przez Dyrektor Szkoły oraz Burmistrza Warty. Mając na uwadze , zbliżające się święta, uroczystość uświetniły występy uczniów, nie zabrakło również symbolicznego polewania się wodą w związku z tradycją "lanego poniedziałku". Nowa sala niech służy jak najlepiej!

Inwestycja została zrealizowana z budżetu Gminy Warta przy wsparciu ZGKiM za kwotę 39 920,45 złotych.

15 kwietnia 2022, godz. 08:27
#Inwestycje