Deklaracja przystąpienia do Spółki Wodnej Warta

Szanowni Państwo w związku z zawiązaniem się na terenie naszej Gminy Spółki Wodnej Warta, której głównym zadaniem będzie przede wszystkim prowadzenie racjonalnej gospodarki wodnej na terenach zmeliorowanych, utrzymanie oraz czyszczenie rowów i drenaży, w celu zachowania ich prawidłowej funkcji , zachęcamy do wypełniania deklaracji przystąpienia do spółki. Koszty: 10zł od ha na rok.

W deklaracji, którą należy złożyć do ZWiK Warta Sp. z o o., wystarczy na chwilę obecną wypełnić dane podstawowe tj. imię, nazwisko oraz nr telefonu. W dalszej procedurze, dane będą uzupełniane na bieżąco.

Korzyści wynikające z członkostwa w spółce:

Członkowie Spółki j będą mogli liczyć na bezpłatne czyszczenie urządzeń melioracyjnych znajdujących się na ich gruntach bądź na obszarze oddziałowującym na ich grunty.

Właściciele gruntów nie będący członkami Spółki Wodnej będą zobowiązani do ponoszenia opłat za wszystkie prace, które zostały wykonane na ich gruntach bądź w regionach oddziaływujących na ich grunty.

Środki na działalność Spółki Wodnej będą pochodziły ze składek członkowskich, dotacji- Urząd Marszałkowski, Łódzki Urząd wojewódzki- oraz funduszy gminy Warta.

Warto podkreślić, że Spółka Wodna istniejąca w gminie Warta nie będzie generowała kosztów administracyjnych związanych z wynagrodzeniem dla organów Spółki.

Zachęcamy do działania!

8 kwietnia 2022, godz. 11:22