Do 50% dofinansowania na przydomowe oczyszczalnie ścieków

Dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej gmina Warta może dofinansować do 50% kosztów takiej inwestycji. Z takiego wsparcia skorzystała właścicielka posesji w miejscowości Miedźno.

Już na kilkunastu posesjach zostały zamontowane biologiczne, przydomowe oczyszczalnie ścieków w ramach programu „Budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków w gminie Warta”. Wsparcie pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. WFOŚiGW. 40 gospodarstw otrzymało dofinansowanie na przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków w wysokości 216074,00 zł co stanowi 50 % kosztów kwalifikowanych całej inwestycji. Program jest skierowana mieszkańców gminy, gdzie nie ma technicznych możliwości do przyłączenia się do kanalizacji sanitarnej. Z programu będzie mogło skorzystać około dwustu osób. Dzięki temu dołożyliśmy kolejną cegiełkę do tego aby świat wokół nas był czystszy.

Należy zauważyć, że nie jest to jednorazowa akcja. Za pomocą ZWiK w Warcie nadal zapisujemy osoby chętne do założenia przydomowej oczyszczalni ścieków z dofinansowaniem. Chętni mogą zgłaszać się do naszego zakładu, który obsłuży kompleksowo od przygotowania projektu po dobór technologii aż do montażu przydomowej oczyszczalni ścieków.

7 kwietnia 2022, godz. 09:19
#Ochrona Środowiska