Gminny transport publiczny w Gminie Warta!

Szanowni Państwo, po wielu staraniach i trudach udało nam się wraz z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Warcie przekształcić dotychczas funkcjonujący transport szkolny na gminny transport publiczny.

Co to zmienia? Bardzo dużo i w dodatku są to same dobre zmiany:

• od teraz z transportu może korzystać każdy, a nie tylko dzieci dojeżdżające do szkół, a ponieważ siatka połączeń skonstruowana jest w taki sposób, że połączenia docierają do każdego sołectwa w gminie, to skutecznie walczymy z wykluczeniem komunikacyjnym.
  • na realizację tego zadania udało nam się pozyskać kwotę w wysokości 489 721,20 zł z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, dzięki czemu znacznie odciążyliśmy budżet gminny, z którego do tej pory na realizację transportu szkolnego przeznaczyliśmy kwotę blisko 100000 złotych!!!! Zaoszczędzone w ten sposób środki będzie można przeznaczyć na realizację innych zadań np. przebudowę kolejnych dróg, tak potrzebnych w naszej gminie.
  • jako nieliczni w skali CAŁEGO KRAJU, możemy pochwalić się własną, niezależną siatką gminnych połączeń autobusowych, których operatorem jest nasza jednostka organizacyjna czyli ZGKiM.

Już teraz na stronie https://gminawarta.pl/513-rozklady_jazdy_autobusow mogą Państwo sprawdzić rozkład jazdy na poszczególnych przystankach, a w przeciągu najbliższych dni rozkłady pojawią się również w Państwa miejscowościach.

Pragniemy również poinformować, że do końca września wszystkie przejazdy dla mieszkańców Gminy Warta są całkowicie bezpłatne! Zachęcamy do korzystania!

20 września 2021, godz. 07:49