Dożynki Gminne Włyń 2019

W niedzielę 25 sierpnia 2019 r. w miejscowości Włyń odbyły się Dożynki Gminne.

Święto Plonów rozpoczęto uroczystym korowodem, po którym ks. Dziekan Eugeniusz Budkowski odprawił Mszę św.

W programie wydarzenia znajdowało się wiele atrakcji dla całych rodzin, w tym dmuchane zjeżdżalnie i zamki, wata cukrowa oraz animacje prowadzone w ramach gminnej kampanii edukacyjnej „Segregujesz-dobrze postępujesz!”.

Lokalne Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych Wsi Glinno i Głaniszew oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Wawrzynianki” z Rossoszycy oraz Wsi Łabędzie przygotowały suto zastawione stoły z lokalnymi potrawami i wypiekami, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród dożynkowych gości i mieszkańców Gminy Warta.

Podczas dożynek wręczono nagrody w konkursie Zaczarowany Ogród oraz rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy.

Gwiazdą wieczoru był Kordian, który zabawiał tłumnie zgromadzoną publiczność.

5 września 2019, godz. 10:28
#Materiały promocyjne