Centrum Szkoleniowo Wystawiennicze i Turystyki wodnej w Ostrowie Warck

Założeniem projektu jest kontynuowanie koncepcji zagospodarowania turystycznego rzeki Warty oraz Zbiornika Jeziorsko, poprzez budowę Centrum Szkoleniowo-Wystawienniczego i Turystyki Wodnej w porcie jachtowym „Jeziorsko” w miejscowości Ostrów Warcki.  Nowy obiekt będzie pełnić funkcję szkoleniową, wystawienniczą oraz nadzoru przystani - kapitanat portu. Zakupione zostanie niezbędne wyposażenie i sprzęt sportowy, który pozwoli prowadzić szkolenia oraz wykorzystywać potencjał turystyczny i przyrodniczy portu (np.: stacja pogody, SUPy i deski windsurfingowe z wyposażeniem).Przebudowane zostaną drogi dojazdowe, ciągi piesze ,miejsca parkingowe, oświetlenie do powstałej infrastruktury. Ogólnym efektem realizacji inwestycji będzie efektywniejsza realizacja funkcji obsługi turystyki i rekreacji przystani jachtowe oraz rozwój gospodarki turystycznej na terenie Gminy i Miasta Warta poprzez wzmocnienie potencjału turystyczno-przyrodniczego oraz edukacyjnego i sportowego portu jachtowego „Jeziorsko” oraz terenów przyległych.

8 stycznia 2020, godz. 09:51
#Materiały promocyjne