Nowe mieszkania w Warcie

Zwiększenie zasobów mieszkaniowych Gminy Warta to cel jaki Burmistrz Warty chciałby zrealizować w najbliższym czasie. Po spotkaniach z potencjalnymi inwestorami, szukaniu najlepszych rozwiązań, najkorzystniejszych dla Gminy i mieszkańców, powstała już wstępna koncepcja planowanego zadania, która zostanie przedstawiona Radym Gminy Warta na najbliższej sesji. Jeśli pomysł uzyska akceptację już wkrótce w Warcie może powstać: budynek 4 kondygnacyjny z min. 32 max. 40 mieszkaniami (od 8- 10 lokali mieszkalnych na piętrze) z windą, miejscami postojowymi i ogrodzonym placem zabaw oraz z garażami w przyziemiu.

Realizacja zadania możliwa będzie dzięki rządowemu programowi, który wraz z 1 kwietnia wszedł w życie.

Warto wiedzieć, że Gmina, która zaangażuje się w prowadzenie polityki mieszkaniowej będzie mogła uzyskać grant na infrastrukturę taką jak droga, żłobek, przedszkole itd. w wysokości 10 % tego przedsięwzięcia infrastrukturalnego, przy czym nie wyższy niż wkład tej gminy w inwestycję promieszkaniową.

15 kwietnia 2021, godz. 11:19
#Inwestycje