BEZPŁATNA AKCJA STERYLIZACJI, KASTRACJI PSÓW I KOTÓW W GMINIE WARTA

Bezpłatna akcja sterylizacji, kastracji psów i kotów oraz czipowania psów właścicielskich w Gminie Warta

Wnioski można składać mailowo na adres gmina@gimwarta.pl lub na Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego. Po złożeniu wniosku w celu ustalenia terminu zabiegu należy kontaktować się telefonicznie ze wskazanym gabinetem:

Gabinet Weterynaryjny "Zwierzomania’’

lek. wet. Kinga Gaj

Zadąbrowie Wiatraczyska 24

98-290 Warta

501 483 422

Każdy pies zgłoszony do zabiegu zostanie oznakowany mikroczipem i zarejestrowany w bazie danych SAFE-ANIMAL.

W ubiegłych latach akcja cieszyła się dużym powodzeniem.

W 2019 roku zabiegom sterylizacji/kastracji poddano łącznie 252 zwierząt. W 2020 zabiegom sterylizacji/kastracji poddano łącznie 342 zwierząt.

Celem akcji jest zmniejszenie populacji bezdomnych zwierząt, co w efekcie końcowym przyczyni się do obniżenia liczby zwierząt trafiających do schronisk oraz pozwoli na uniknięcie nieplanowanego rozrodu naszych czworonożnych przyjaciół. Cieszymy się, że rośnie świadomość mieszkańców Gminy Warta co do kastracji zwierząt, ponieważ jest ona potrzebna.

W razie pytań można dzwonić na Sekretariat Urzędu pod numerem 43 8287 100. Wniosek do pobrania ze strony gimwarta.pl w zakładce: załatw sprawę dokumenty do pobrania.

Zachęcamy do składania wniosków!

9 kwietnia 2021, godz. 12:54