Przebudowa targowiska miejskiego w Warcie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

W dniu 21 lutego 2018 r. Burmistrz Gminy Warta podpisał z Samorządem Województwa Łódzkiego umowę o przyznanie pomocy w ramach działania typu „ Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla projektu pn. „Przebudowa targowiska miejskiego w mieście Warta”.

W wyniku realizacji operacji osiągnięty zostanie następujący cel: „Poprawa warunków do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości poprzez przebudowę targowiska miejskiego w mieście Warta”.

Wybudowanie takiego obiektu będzie miało ogromny wpływ na rozwój gminy, a osoby, które będą odwiedzały to miejsce, będą mogły zaopatrzyć się w lokalne produkty pochodzące z gospodarstw ekologicznych. Sprzedaż produktów bezpośrednio przetworzonych w gospodarstwie pozwoli na wyeliminowanie wielu pośredników i pokaże rzeczywiste relacje cen żywności. Planowana inwestycja posłuży w przyszłości wszystkim mieszkańcom z terenu gminy Warta. Efektem planowanej inwestycji będzie stworzenie warunków dla rozwoju przedsiębiorczości oraz rozwój i poprawa warunków sprzedaży bezpośredniej poprzez przebudowę lokalnej infrastruktury handlowej.

Korzyści płynące z inwestowania w rozwój targowiska, to:

• tworzenie więzi handlowych,
  • rozwój przedsiębiorczości,
  • tworzenie miejsc pracy,
  • poprawa jakości produkowanych towarów.

W sierpniu 2018 roku Burmistrz Gminy Warta podpisał umowę z Konsorcjum Firm GRAFIT Sp. z o.o. z siedzibą ul. Zakładników 19, 98-200 Sieradz i Sieradzkie Kruszywa Mineralne Sp. z o.o. z siedzibą Bronisławów ul. Wspólna 60, 98-275 Brzeźno – Wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego na wykonanie zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa targowiska miejskiego w mieście Warta. Zgodnie z zawartą umową Konsorcjum Firm wykona całość inwestycji za kwotę 2.373.900,00 zł brutto.

Gmina Warta na realizację tegoż zadania otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 975 326,00 zł.

4 czerwca 2019, godz. 08:01
#Fundusze Unijne