Budowa Centrum Szkoleniowo-Wystawienniczego i Turystyki Wodnej

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020

Zakończenie realizacji inwestycji Budowa Centrum Szkoleniowo Wystawienniczego i Turystyki wodnej w Ostrowie Warckim

Gmina Warta zakończyła realizację inwestycji pn. Budowa Centrum Szkoleniowo-Wystawienniczego i Turystyki Wodnej w porcie jachtowym „Jeziorsko” w miejscowości Ostrów Warcki wraz z infrastrukturą towarzyszącą” w ramach Zagospodarowania turystycznego rzeki Warty oraz Zbiornika Jeziorsko. Nowy obiekt będzie pełnić funkcję szkoleniową, wystawienniczą, oraz nadzoru przystani - kapitanat portu. Przebudowane zostały drogi dojazdowe, ciągi piesze, powstały miejsca parkingowe. Zakupiono wyposażenie i sprzęt m.in. : scenę mobilną, oświetlenie i nagłośnienie, urządzenia multimedialne oraz sprzęt wodny –deski SUP i windsurfingowe. Projekt zakłada poszerzenie aktualnej oferty turystycznej o 4 produkty w skali województwa łódzkiego: Centrum „stand up paddle”, „Fitness nad wodą”, Konferencje i szkolenia oraz baza windsurfingu.

Realizacja projektu nie byłaby możliwa, bez wsparcia funduszy unijnych. Wartość umowna projektu wynosi 8 010 100,22 zł, wartość dofinansowania 5 411 044,87 zł.

Kilka słów o Gminie

Gmina Warta (powiat sieradzki): znani Wartczanie- Stanisław Szukalski (Stach z Warty); Płk. pilot Stanisław Skarżyński. zabytki: gotycki kościół pw. Św. Mikołaja, klasycystyczny ratusz, Klasztor oo. Bernardynów; turystyka i rekreacja: Port jachtowy„Jeziorsko”z mariną, polem caravaningowym i namiotowym, miejscem do plażowania oraz Wakepark z dwoma wyciągami nart wodnych o długościach: 810 m (dla zaawansowanych) i 200 m (dla początkujących); wypożyczalnie sprzętu wodnego. Sezon w porcie trwa od maja do września, a Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko są zawsze w drugi weekend lipca. Zapraszamy!

Beneficjent: Gmina i Miasto Warta

Tytuł projektu: Budowa Centrum Szkoleniowo-Wystawienniczego i Turystyki Wodnej w porcie jachtowym „Jeziorsko” w miejscowości Ostrów Warcki wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ramach Zagospodarowania turystycznego rzeki Warty oraz Zbiornika Jeziorsko

Założeniem projektu jest kontynuowanie koncepcji zagospodarowania turystycznego rzeki Warty oraz Zbiornika Jeziorsko, poprzez budowę Centrum Szkoleniowo-Wystawienniczego i Turystyki Wodnej w porcie jachtowym „Jeziorsko” w miejscowości Ostrów Warcki. Nowy obiekt będzie pełnić funkcję szkoleniową, wystawienniczą oraz nadzoru przystani - kapitanat portu. Zakupione zostanie niezbędne wyposażenie i sprzęt sportowy, który pozwoli prowadzić szkolenia oraz wykorzystywać potencjał turystyczny i przyrodniczy portu (np.: stacja pogody, SUPy i deski windsurfingowe z wyposażeniem).Przebudowane zostaną drogi dojazdowe, ciągi piesze ,miejsca parkingowe, oświetlenie do powstałej infrastruktury. Ogólnym efektem realizacji inwestycji będzie efektywniejsza realizacja funkcji obsługi turystyki i rekreacji przystani jachtowe oraz rozwój gospodarki turystycznej na terenie Gminy i Miasta Warta poprzez wzmocnienie potencjału turystyczno-przyrodniczego oraz edukacyjnego i sportowego portu jachtowego „Jeziorsko” oraz terenów przyległych.

Całkowita wartość projektu: 8 010 100,22 zł
Dofinansowanie: 5 411 044,87