Rozlicz PIT w Gminie Warta

10,75% dochodów bieżących Gminy Warta stanowi podatek dochodowy, który jest rozdzielany na finansowanie zadań publicznych.

Państwa Podatki są przeznaczane na rozbudowę i utrzymanie: dróg, chodników, kanalizacji, oświetlenia oraz inne zadania związane m.in. z ochroną środowiska, oświatą, sportem i kulturą. Wszyscy mieszkańcy, będący podatnikami z terenu gminy, mają pośrednią korzyść ze złożenia deklaracji PIT: część podatku zasili budżet gminy, który zostanie przeznaczony na realizację zadań, które z kolei wpłyną na poprawę jakości i komfort życia mieszkańców i sprawią, że pieniądze odprowadzane na podatki wrócą do mieszkańców w postaci realizowanych przez gminę inwestycji.

Nie muszą być Państwo zameldowani w Gminie Warta, aby tu rozliczyć swój podatek. Wystarczy, być jej mieszkańcem i na co dzień korzystać z jej infrastruktury.

Nie trzeba też składać żadnych dodatkowych dokumentów o zmianie miejsca zamieszkania - Urzędy Skarbowe same to zaktualizują.

Jedyne co muszą Państwo zrobić, to wpisać w zeznaniu podatkowym adres zamieszkania - GMINA WARTA.

Przykładowa instrukcja wypełnienia PIT-u w tym zakresie dostępna pod adresem:

nacoidamojepieniadze.pl/jak-rozliczyc-pit

Zachęcamy!