Pasowanie uczniów klas pierwszych

Dziś w Szkołach Podstawowych: w Ustkowie, Warcie i Jakubicach odbyły się pasowania uczniów klas pierwszych. Serdecznie wszystkim uczniom gratuluję i życzę dużo wytrwałości i wiary w siebie. Rodzicom i nauczycielom również życzę powodzenia i dziękuję za trud, który wkładacie w codziennie nauczanie i wychowanie naszych małych bohaterów!

Poniżej relacje z poszczególnych szkół:

*Tradycją naszej szkoły stało się, że najmłodsi uczniowie 14 października przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest włączenie ich do braci uczniowskiej czyli ślubowanie i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ustkowie. Takie święto nie mogło odbyć się bez obecności honorowych gości. Z prawdziwą przyjemnością przywitaliśmy: p. Barbarę Melkę- Sekretarz Gminy Warta, Kierownik Wydziału Oświaty Gminy Warta; Księdza Stanisława Wenderlicha-Proboszcza Parafii Jeziorsko, p. Ilonę Chudzik- Radną Gminy Warta, p.Roberta Grembowicza, Małgorzatę Gaj-przedstawicieli Rady Rodziców, p.Cecylię Izydorczyk-Broda- Dyrektor naszej szkoły, Grono Pedagogiczne, rodziców, pracowników szkoły, przedszkolaków i delegację uczniów klas starszych. Pierwszoklasiści zaprezentowali się w krótkim występie słowno-muzycznym, przygotowanym pod opieką ich wychowawczyni- p. Anny Wlazłej. Następnie złożyli przysięgę na sztandar naszej szkoł. Po przysiędze Pani Dyrektor Cecylia Izydorczyk – Broda symbolicznym, dużym ołówkiem pasowała ich na uczniów naszej szkoły. Oficjalne witami ich w szkolnej społeczności i składamy najlepsze życzenia na dalsze lata nauki.

*W dniu 14 października w Szkole Podstawowej w Jakubicach miała miejsce wyjątkowa uroczystość – ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. To szczególny dzień w życiu każdego pierwszoklasisty, pełen emocji i radości. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, pięknie recytując wiersze oraz śpiewając piosenki, które wprowadziły wszystkich zgromadzonych w radosny nastrój. Uroczystość zgromadziła liczne grono uczniów, nauczycieli oraz rodziców, a wśród zaproszonych gości znaleźli się Burmistrz Warty Pan Krystian Krogulecki, Sekretarz Miasta Warty Pani Barbara Melka, Pani Janina Kucharska, Pani Wanda Oganiaczyk, Pani Jolanta Marek oraz Pani Maria Maciejewska. Po ślubowaniu, Pani Dyrektor Aleksandra Skowrońska, symbolicznym ołówkiem w barwach narodowych dokonała pasowania na uczniów naszej szkoły, witając tym samym pierwszoklasistów w szkolnej społeczności. Nowi uczniowie z dumą przyjęli swoje nowe role. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także okolicznościowy prezent od swoich Rodziców. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć oraz po apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dzieci udały się do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.To był szczególny dzień, który na długo pozostanie w sercach wszystkich uczestników. Gratulujemy naszym pierwszoklasistom i życzymy im wielu wspaniałych chwil w czasie ich edukacyjnej podróży!

*Dziś w Szkole Podstawowej im.kpt.pil. Stanisława Skarżyńskiego w Warcie odbyło się pasowanie na ucznia. Świetnie przygotowani do nowych wyzwań pierwszoklasiści zostali przyjęci w szeregi uczniów naszej szkoły. Uroczystego pasowania dokonał Pan Dyrektor Hubert Kamola. Nowym uczniom życzymy otwartych umysłów, dziecięcego zapału do pracy oraz wielu przygód i radości. Dziękujemy Panu Burmistrzowi oraz Rodzicom za obecność i wspólne świętowanie.

#AktywnaGminaWarta

14 października 2024, godz. 19:19