Pasowanie uczniów klas pierwszych

Wczoraj w Szkołach Podstawowych w Jeziorsku, Raczkowie i Cielcach odbyły się uroczyste pasowania uczniów klas pierwszych. Serdecznie wszystkim uczniom gratuluję i życzę dużo wytrwałości i wiary w siebie. Rodzicom i nauczycielom również życzę powodzenia i dziękuję za trud, który wkładacie w codziennie nauczanie i wychowanie naszych małych bohaterów!

Poniżej relacje z poszczególnych szkół:

• 11 października 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Jeziorsku odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Pierwszoklasiści swoimi umiejętnościami pokazali, że zasłużyli na przyjęcie do braci uczniowskiej naszej szkoły. Aktu pasowania uczniów dokonała Pani Dyrektor Urszula Pietrzak. W gronie zaproszonych gości był obecny Pan Burmistrz Krystian Krogulecki, który złożył pierwszakom życzenia i wręczył upominek. Z okazji Dnia Nauczyciela podziękował także wszystkim nauczycielom za trud włożony w ich pracę. Na dzisiejszej uroczystości nie mogło zabraknąć również rodziców, którzy przygotowali słodki poczęstunek.
  • W dniu 11 października 2024r w Szkole Podstawowej im M. Kopernika w Cielcach uczniowie klasy pierwsze j- Julia, Mikołaj, Tobiasz, Kacper, Fabian, Michał i Marcin uroczyście ślubowali na Standar Szkoły, że będą sumiennie wywiązywać się z obowiązków szkolnych. Podczas uroczystości mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i wokalne przed społecznością szkolną oraz zaproszonymi gośćmi. Po zakończeniu uroczystości pierwszoklasiści złożyli kwiaty po tablicą Mikołaja Kopernika - naszego patrona oraz posadzili drzewka, które będą im przypominać ten wyjątkowy dzień. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i upominków
  • W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Raczkowie odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów, podczas którego uczennice klasy I zachwyciły wszystkich swoją częścią artystyczną. Młode artystki śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze, zdobywając uznanie publiczności. W trakcie wydarzenia zostały również poddane próbie przez nauczycieli i starszych uczniów, którzy przygotowali dla nich specjalny test sprawdzający umiejętności w różnych dziedzinach. Święto pierwszoklasistów połączone było z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, a pełną humoru część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VII i VIII. Na uroczystość licznie przybyli rodzice i dziadkowie pierwszoklasistów, a wśród gości honorowych była obecna sekretarz gminy Warta, pani Barbara Melka.

#AktywnaGminaWarta

12 października 2024, godz. 10:13