bip.gminawarta.pl facebook.com twitter.com youtube.com

Kwesta w Rossoszycy

Udostępnij

30 czerwca na cmentarzu parafialnym w Rossoszycy podczas mszy celebrowanej o godzinie 11.30 odbyła się pierwsza  kwesta na rzecz renowacji nagrobków osób zasłużonych dla lokalnej społeczności pogrzebanych na tej nekropolii. Zebrana kwota po komisyjnym przeliczeniu zawartości puszek przez członków komitetu wynosi 5178,65 PLN. Uzbierana kwota po przeprowadzeniu rozeznania cenowego powinna pozwolić na rozpoczęcie prac nad renowacją nagrobka rodziny Nenckich. Organizatorzy kierują podziękowania wszystkim i każdemu z osobna - darczyńcom, kwestującym i wspierającym nas w tych działaniach tj. :

- burmistrzowi gminy Warta Krystianowi Kroguleckiemu,

- dyrektor szkoły podstawowej w Rossoszycy Karolinie Nowak,

- członkom stowarzyszenia "Złoty Krzyż" ze Zduńskiej Woli,

- księdzu Jackowi Przybyszowi,

- Jackowi Kopczyńskiemu za pokaz pojazdów historycznych,

- członkom OSP i MDP Rossoszyca,

- młodzieży że szkoły podstawowej w Rossoszycy,

- Katarzynie Markiewicz -  dziedziczce rodu Nenckich ,

- lokalnym mediom i prasie promującym nasze działania.

Szczególne podziękowania należą się Wam wszystkim, którzy byli w tym dniu na cmentarzu i wspomogli komitet, wrzucając datek do puszki.

- Dziękujemy za każdą nawet najdrobniejszą kwotę. Mimo upału daliśmy radę. My jako komitet jesteśmy zadowoleni z wyniku, tym bardziej że była to nasza pierwsza kwesta. Zmotywowani Waszym wsparciem, ufamy że małymi kroczkami można osiągnąć wspólny cel. Nasza kwesta będzie się odbywać cyklicznie - liczymy na Wasze wsparcie.  Wierzymy że 1 listopada frekwencja będzie dużo wyższa i wynik jeszcze lepszy, a nasze działania podyktowane zdobywanym doświadczeniem przyniosą efekty w postaci odrestaurowanych nagrobków. Są one lokalnym świadectwem, dziedzictwem i fundamentem Naszej tożsamości. Serdecznie dziękujemy- mówi Katarzyna Koczyńska - przewodnicząca Komitetu Społecznego na rzecz Renowacji Nagrobków na Cmentarzu Parafialnym w Rossoszycy

2 lipca 2024, godz. 19:11
#Aktualności 

głowne zdjecie
fot. 3
fot. 5
fot. 11

Menu

Urząd Miejski w Warcie, Rynek im. Wł. St. Reymonta 1, 98-290 Warta, +48 43 82 87 100
Zapraszamy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00, Wtorek - czwartek: 7:30 - 15:30, piątek: 7:30 - 14:00.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe...