Marsz dla Życia i Rodziny w Sieradzu 16 czerwca 2024

START: 16 czerwca 2024, godz. 12:00

Pod tym hasłem przejdą ulicami miast całej Polski tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny. Również w naszym mieście chcemy zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu, które od prawie dwudziestu lat jest odpowiedzią na postępujące, a zagrażające istnieniu życia i rodziny, zmiany kulturowe, społeczne i obyczajowe.

Są chwile w życiu, w których nie można stać obojętnie i przyglądać się rozwojowi wydarzeń. Są bitwy, które trzeba stoczyć, wartości, których trzeba bronić i sprawy, za którymi trzeba się opowiedzieć. Często choćby brak czasu, zabieganie, codzienność czy wkradające się zwątpienie, zniechęcają do zaangażowania się i powiedzenia tak wartościom takim, jak życie ludzkie, tradycyjne małżeństwo i rodzina.

Marsz dla Życia i Rodziny jest wyśmienitą okazją do tego, aby za tymi właśnie wartościami się opowiedzieć, a przy okazji wraz z najbliższymi dobrze spędzić niedzielne popołudnie. Zapraszamy całe rodziny, wspólnoty, organizacje, stowarzyszenia i wszystkich, którym na sercu leży przyszłość Polski, przyszłość naszych rodzin – przyszłość naszych dzieci.

Program IV. Marszu dla Życia i Rodziny
w Sieradzu – 16.06.2024

12:00

Msza święta w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, al. Grunwaldzka 8

13:00

Rozpoczęcie Marszu z placu przed kościołem NSJ. Przemarsz ulicami: Grunwaldzką, Jana Pawła II, Kościuszki, Ogrodową, Kolegiacką.

14:00

Zakończenie w Bazylice kolegiackiej, Sanktuarium Diecezjalnym św. Józefa – zawierzenie rodzin naszego miasta i regionu Opiekunowi Świętej Rodziny.

15:00

19:00

Piknik rodzinny na terenie Sieradzkiego Parku Etnograficznego przy ul. Grodzkiej 1. W ramach pikniku szereg atrakcji dla wszystkich uczestników Marszu, m.in. bogata oferta gastronomiczna, program sceniczny oraz stoiska i warsztaty tematyczne.

Tradycyjnie Marsz poprzedzi Msza święta, po której nastąpi przemarsz głównymi ulicami Sieradza. Uczestnicy Marszu otrzymają kolorowe baloniki, chorągiewki, plakietki – zachęcamy jednak również do przygotowania własnych, pozytywnie nawiązujących do tematyki Marszu, transparentów lub flag.

Szczególnym elementem Marszu 2024 chcemy uczynić wyjątkowy symbol – białą lilię, bądź inny biały kwiat. Do niesienia tego znaku – czystości, niewinności oraz duchowej odnowy –zachęcamy szczególnie mężczyzn. To od mężów, ojców, dziadków, w dużej mierze zależy przyszłość rodzin i ojczyzny. Zwieńczeniem Marszu będzie złożenie tych białych kwiatów u stóp tego, który jest wzorem męża i ojca – Świętego Józefa, w Diecezjalnym Sanktuarium poświęconym jego czci.

Podczas przemarszu, jak i w trakcie pikniku, uczestnicy będą mogli okazać dobroduszność dla Domu Pomocy Społecznej, prowadzonego przez Siostry Urszulanki.

Piknik rodzinny, który jak zawsze będzie podziękowaniem za udział w Marszu oraz kontynuacją świętowania niedzieli, rozpocznie się o godz. 15:00. Odbędzie się on na terenie Sieradzkiego Parku Etnograficznego, gdzie na uczestników czekają:

1. Przegląd twórczości artystycznej w wykonaniu uczniów sieradzkich szkół podstawowych,
  2. Miasteczko bezpiecznego ruchu drogowego, z gościem specjalnym – panem Maciejem Wisławskim,
  3. Świadectwo rodziny Steciaków, występ wokalny Michała Steciaka,
  4. Finał konkursu Mega Siostra, Super Brat, połączony z licytacją zwycięskich prac,
  5. Koncert Magdaleny Grzechnik wraz z zespołem,
  6. Animacje, konkursy, warsztaty plastyczne, garncarskie i wiele, wiele innych atrakcji,
  7. Grill, ciasta i inne wyroby cukiernicze, chłodne i ciepłe napoje.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców Sieradza i sąsiednich miejscowości. 16 czerwca 2024 – niech ta niedziela będzie wielkim świętem życia i rodziny!

Polub nasz profil na Facebook’u

4 czerwca 2024, godz. 09:20