XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "POEZJA JANA PAWŁA II"

XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "POEZJA JANA PAWŁA II"

„Poezja to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić”

W piątek w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ustkowie odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Poezja Jana Pawła II" pod Patronatem Honorowym Burmistrza Warty Krystiana Kroguleckiego. W konkursie wzięło udział czternastu uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Warta. Konkurs składał się z dwóch etapów.

W pierwszym etapie uczniowie recytowali teksty ks. Jana Twardowskiego, w drugim Karola Wojtyły, Jana Pawła II. Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

NAGRODA SPECJALNA- Dawid Rządkowski, SP Ustków

I MIEJSCE- Piotr Ciach, SP Jakubice

II MIEJSCE- Nel Kucharska, SP Rossoszyca

III MIEJSCE- Nadia Grembiowicz, SP Ustków; Lena Nowakowska, SP Jeziorsko.

WYRÓŻNIENIA: Oliwia Piątkowska, SP Włyń; Zuzanna Sulima, SP Rossoszyca.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, a laureaci i uczniowie wyróżnieni nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy zmierzyli się z piękną, choć trudną poezją. Nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu również składamy serdeczne podziękowania.

18 maja 2024, godz. 12:39