Targi Rolniczo-Ogrodnicze 28 maja br. w Kościerzynie

START: 28 maja 2023, godz. 11:48

W niedzielę – 28 maja – odbywać się będzie wystawa królików rasowych i drobnego inwentarza zorganizowana we współpracy ze Związkiem Hodowców Królików i Drobnego Inwentarza Ziemi Wieluńskiej. Swoje  okazy zaprezentuje ponad 20 hodowców.

W ramach promocji lokalnego dziedzictwa kulturowego wystawią się twórcy ludowi z naszego regionu. Będzie można kupić i  podziwiać :

-  tradycyjne hafty, wycinankę, ozdoby i dekoracje z bibuły

-  wyroby użytkowe wykonane różnorodnymi technikami rękodzielniczymi

-  lokalne kulinaria

Wystąpią również zespoły ludowe i biesiadne, które przybliżą nam dziedzictwo kulturowe regionu .

Targi to dla nas sprawdzony sposób na integrację środowiska rolniczego i jego otoczenia wokół zagadnień postępu naukowo-technicznego, podnoszenia standardów gospodarstw rolnych, poprawy warunków życia rodzin wiejskich i rozwoju lokalnego. Trwać będą od godziny 8.00 do 16.00 - wstęp dla zwiedzających bezpłatny.

Cała impreza odbywać się będzie w parku otaczającym siedzibę ŁODR oraz na poletkach o powierzchni około 5 hektarów. Do dyspozycji zapewniamy dogodne parkingi.

Aleksandra Strumińska, Izabela Radziwon

22 maja 2023, godz. 08:47