"W stronę małego dziecka"

Dziś w Warckim Centrum Kultury odbyła się I Konferencja Edukacyjna "W stronę małego dziecka" zorganizowana przez Publiczne Przedszkole w Warcie pod honorowym patronatem Burmistrza Warty Krystiana Kroguleckiego. Konferencja dała uczestnikom bezpłatną możliwość skorzystania z cyklu wykładów specjalistów z różnych dziedzin: pedagogiki, neurologii, integracji sensorycznej, neurologopedii, dietetyki, fizjoterapii, edukacji przedszkolnej.

Prelekcje podczas konferencji zaprezentowali:

-dr Violetta Florkiewicz - "Pierwszy krok w przygotowaniu małego dziecka do samodzielnego życia - rozwijanie aktywności ruchowej"

-dr Anna Maciaś-Jonczyk – „Dziecko oczami pediatry i neurologa”

-mgr Izabela Rogowska - “Rola wczesnego wspomagania logopedycznego oraz konsekwencji braku interwencji terapeutycznej we wczesnym rozwoju mowy dziecka. Aktualne metody wspomagania rozwoju małego dziecka“

-mgr Edyta Kluba – „Prawidłowy rozwój ruchowy dziecka od 0 do 1 roku życia”

-Wiktoria Pietrzykowska – „Żywienie dzieci w okresie przedszkolno–szkolnym – najczęstsze problemy i ich rozwiązania”

-mgr Katarzyna Konieczna - “Integracja sensoryczna małego dziecka jako prewencja trudności szkolnych“

-dr Marianna Styczyńska „Potęga bliskości a sukces dziecka”

-mgr Anna Cieślak „W stronę planu daltońskiego w Publicznym Przedszkolu w Warcie“

Wydarzenie uświetniły swoim występem absolwentki Publicznego Przedszkola w Warcie oraz uczennice 1 klasy w Państwowej Szkole Muzycznej w Sieradzu- Hania i Marysia.

27 kwietnia 2024, godz. 16:46